Запорожье
Архивы материалов
Актуальные Запорожье
- Безпрецедентно у судовій практиці!.. Трьох з <...>
- Неужели порочные традиции в ГУНП Запорожской <...>
- Заява Запорізької партійної організації Руху <...>
- Наследие команды Буряка в Запорожье (Фото)
- Шляхи української політичної нації і зграї <...>
- Сгусток лжи посетил Запорожье (Фото. Видео)
- І мене в сім’ї великій, сім’ї вольній, новій, <...>
- Запорізький апеляційний суд під підозрою <...>
- До 101-ї річниці Жовтневого перевороту - вибори <...>
- Нардеп Кривохатько VS запорізький губернатор <...>
- Педагогічна проза по запорізьки, або <...>
- Вчора в багатьох містах України пройшли акції <...>
- Чому Запорізька обласна організація РНС не <...>
- Вибори мають бути по-новому. Чи здивує Україну <...>
- Апелляционный суд Запорожской области оставил <...>
- Борьба за убитый Запорожский сквер вышла на <...>
- Знов шаленіє в радісній люті клятий ворог. Який <...>
- К 100-летию фантазии Герберта Уэллса на <...>
- Замість розрахуватися з «Запоріжжяобленерго», <...>
- Все-таки олигарх запорожского разлива Вова <...>
- Протест запорожцев за сохранение сквера <...>
- Запорізька делегація прийняла участь в <...>
- Запорожцям і запорожанкам, хто вважає себе не <...>
- Обращение Вадима Вышинского к трудовому <...>
- Наголос громадянського спротиву на відміну від <...>
- І знову про багатостраждальну <...>
- Звернення до энергетиків Запоріжжя: Перемога <...>
- Запорізька область одна з перших в Україні <...>
- Корень зла кроется в прогнившей выборной <...>
- Гучна перемога громади в Запоріжжі (Фото. Відео)
- Запорожье больше не для запорожцев? Сквер <...>
- Запорізька владна еліта понесла непоправну <...>
- Беззаконие и беспредел украинской власти на <...>
- Партійні кольори в домі Бриля - Самардака <...>
- «Рух нових сил» відмовився грати в криловському <...>
- Запоріжжя багато бачило, але сьогодні сталося <...>
- Стати раком за губернатора Бриля закликав <...>
- Чи мають підґрунтя чутки про агорафобію <...>
- Band on the run, или как по живому «жжот» <...>
- Как же схожи повадки молодой Запорожской элиты <...>
- О криминальной сущности Запорожской элиты на <...>
- На майдані в Запоріжжі революція іде, чи що <...>
- Эдуард Гугнин и Константин Брыль обвиняются в <...>
- Недолуга витівка депутата та чиновника Гугніна <...>
- Запорізька делегація РНС прийшла на сесію <...>
- В Запоріжжі відбувся мітинг «За майбутнє» <...>
- Якщо партія не демонструє власну позицію, то <...>
- Почему в воскресенье я выйду на Майдан Героев, <...>
- Запорожці на марші, або шалтай-балтай ПАП <...>
- Не за горами выборы. «Вата» и «совки» должны <...>
- Ответом тайным репрессиям прокуратуры станет <...>
- Який піп - такий прихід, або тупі та ще тупіші. <...>
- Вконец распоясавшаяся запорожская «вата» под <...>
Україна потребує негайної зміни кадрів у ВПК. Ці ні на що не здатні... |
21.11.2023 16:54 ![]() |
У Першу світову війну Центральні держави та країни Антанти вступили з піхотою, кавалерією та легкою артилерією, що стріляла шрапнельними снарядами. На морях панували лінкори та важкі крейсери. Під час війни, що стала окопною, першорядного значення набула важка артилерія. Це призвело до «снарядної кризи» в усіх країнах, що воювали, й термінового переведення економіки на воєнні рейки. Зросла роль металообробки та хімічної промисловості, бурхливо почало розвиватися верстатобудування. Застосування щойно народженої авіації, дирижаблів, радіо, перших танків, міноносців, підводних човнів, хімічної зброї змінило перебіг бойових дій, давало на певному етапі перевагу то одній, то іншій стороні. Та найважливішу роль зіграла ефективність державного управління, здатність керівників мобілізувати економіку на війну, мобілізувати суспільство, науковців, виробничників, інженерів, військових — усіх. Під час Другої світової війни ступінь мобілізації держав іще зріс. Новітні винищувачі, армади бомбардувальників, сотні тисяч танків, гармат, мільйони тонн боєприпасів, перші крилаті та балістичні ракети, локатори, атомна бомба — усе це є результатом семиденного робочого тижня, роботи по 10–12 годин на добу під безперервними бомбардуваннями, роботи на перемогу. Не було, немає й не буде ніколи панацеї, технічного дива, вундерваффе, здатних змінити перебіг війни. Перебіг війни змінює кривава бойова робота на фронті й важка робота в тилу. Якщо тил живе безтурботно, коли на фронті бракує боєприпасів, танків, гармат, дронів, — такий тил приречений на окупацію. Бравурні заяви наших політиків і чиновників про стрімке зростання виробництва дронів в Україні мало корелюються з реальною ситуацією на фронті — там, як і раніше, гостро бракує снарядів, танків, гармат, бетону для будівництва укріплень; бракує солдатів, катастрофічно не вистачає талановитих командирів. Бракує дронів. Зростання виробництва дронів у десятки разів може лише тимчасово заспокоїти обивателя, доки він не отримав повістки, не потрапив на передову й не побачив усе на власні очі. Тому що дрони — а йдеться насамперед про радіокеровані FPV-коптери малої дальності польоту — безперечно, необхідні на передньому краї. Вони компенсують почасти нестачу артилерії та снарядів. Але самі по собі FPV-коптери — хоч би скільки їх було — неспроможні дати нашим військам стратегічну перевагу та переламати ситуацію у війні. FPV-коптери — як полотняні літаки та перші танки в роки Першої світової війни: можуть дати тимчасові тактичні плюси на полі бою, заткнути діру нестачі боєприпасів, компенсувати некомплект особового складу, але змінити перебіг війни так само, як і «хаймарси» й «атакамси», не можуть. Звісно, дронів потрібно багато. Але потрібно багато різних дронів. Коли телевізор доповідає стражденному населенню, що виробництво дронів зросло в десятки разів, — це лукавство. У нас, як і раніше, гостро бракує розвідувальних дронів типу «мавік», а це на війні — «робоча конячка», й адекватної української альтернативи «Мавіку» немає. У нас катастрофічно бракує таких ударних дронів-камікадзе, як ворожий «Ланцет» із дальністю від 15 до 45 км, де ворог почувається привільно. І вітчизняні альтернативні рішення або себе не виправдали, або не виготовляються в необхідних кількостях. Геть недостатньо дронів великої дальності для ураження в глибокому тилу противника. Зростання виробництва дронів «у десятки разів» означає в реальності збільшення кількості ввезених в Україну китайських дроно-комплектів для викруткового складання гоночних дронів, які після установки на них саморобних боєприпасів стають «ударними дронами» і поліпшують карму наших керівників. Для складання таких дронів багато не треба — стіл, стілець, паяльник, простий набір інструментів. Навчити складанню FPV-дронів можна за два-три дні, часом — за дві-три години. І середній збирач, сидячи на кухні, може видавати на день до 10 коптерів ціною 500–600 доларів. Це — важлива робота для армії, яка воює. Але це — не виробництво дронів. Недарма складання еф-пі-вішок опанував уже навіть «Укроборонпром». Виробництво розвідувальних дронів, ударних дронів типу «ланцет» і ударних дронів на більшу дальність типу «шахед» — це вже геть інша річ. Тут потрібні великі початкові капіталовкладення, десятки й сотні мільйонів доларів, багато дорогого обладнання, тисячі квадратних метрів виробничих площ і головне — висококваліфіковані фахівці, яких і до широкомасштабного вторгнення в Україну практично не було, а тепер — удень зі свічкою не знайдеш, оскільки багато спеців — давно в діючій армії або зайняті на схожих виробництвах. Не дивно, що наші політики та чиновники вкрай обережно коментують цю тему, а всі спроби пропіаритися на «запуску в серійне виробництво українського «шахеда», про які ми чуємо вже другий рік поспіль, розбиваються об реальність. Адже якщо противник щоночі атакує наші тили десятками ударних дронів великої дальності, а ми виробляємо, як урочисто повідомляють відповідальні особи, «десятки на місяць», то різниця в обсягах виробництва — щонайменше в 30 разів! А це вже повне безсилля, профнепридатність і відвертий саботаж під час війни. Правду кажучи, ситуація з дронами в Україні за рік повномасштабної війни практично не змінилася. Вершки, як завжди, знімають приватні компанії, наближені до влади (як наживаються на війні й наближені до влади будівельні компанії). «Наближені» продають армії українські безпілотники за світовими цінами в межах річного держоборонзамовлення, мають залізну бронь на співробітників, мають змогу здійснювати релокацію виробництва, гроші, ресурси, можливості... Крім того, «наближені» непогано піднімаються завдяки великим волонтерським фондам, які давно вже міцно пов’язані з можновладцями та залюбки фінансують програми закупівель «потрібних дронів» на сотні мільйонів гривень для різних секретних структур, де фінансова звітність і результати застосування (результативність техніки) надійно поховані під грифом таємності. Інші сотні дрібних виробників на власний страх і ризик (і власним коштом) розробляють унікальні дрони (які дуже важко комусь продати), розробляють і виготовляють підривачі для ударних дронів і бомб, бойові частини (не наповнені вибуховою речовиною) і займаються викрутковим складанням ударних FPV-коптерів. Якби в Україні так само легко, викрутковим способом, можна було збирати 155-міліметрові снаряди, то, безумовно, їх теж збирали б наші умільці. Жодної державної політики в галузі дронобудування як не було, так і немає. Держава не аналізує тенденцій розвитку бойових дронів, не прогнозує потреб армії в дронах, не формує технічних вимог до дронів, не оголошує конкурсів на розроблення та виробництво дронів, не фінансує наукових і дослідно-конструкторських робіт, не вкладається в розвиток виробничої бази, не займається підготовкою фахівців, не бронює потрібних галузі фахівців і не відкликає їх із фронту. Окремі державні чиновники, керівники та структури роблять багато для допомоги фронту, як, наприклад, «Армія дронів» Михайла Федорова. Але все це — «милиці», «латки», тимчасові рішення, які тільки й дають змогу, що закрити найнеобхідніші, критично важливі потреби в дронах. Системної роботи немає, як немає її і в інших оборонних галузях, пов’язаних із виробництвом боєприпасів, зброї, військової техніки. Ситуація з дронами в Україні — критична, як і з рештою військової продукції. Немає єдиного органу державного управління, який займався б здійсненням державної політики (якої теж немає) у виробництві та застосуванні дронів. Не проводиться державна кадрова політика, — кадри для галузі не готують, фахівців із фронту не відкликають. Не будують підприємства з виробництва дронів державним коштом. А в противника — будують. Ситуація з дронами рельєфно відображає стан справ у всій оборонній промисловості України. Держава самоусунулася. Окремі слабкі потуги Мінстратегпрому, ініціативи Федорова, окремі відомчі рішення, точки зростання, що їх створюють волонтери, не можуть призвести до значного зростання виробництва дронів, інших видів озброєння та військової техніки. Україна, як і раніше, критично залежить від постачання з-за кордону, від подачок, водночас державні мужі не вважають за потрібне й можливе переводити економіку на військові рейки, маючи таке переведення за «ознаку тоталітарного режиму». Як розв’язати проблему?.. Рецепти давно відомі. В Першу та Другу світові війни держави, що воювали, переводили економіку на військові рейки, мобілізували населення на оборонні підприємства, витрачали на оборону до 60% ВВП, упроваджували карткову систему та обкладали багатих драконівськими поборами. Загальна мобілізація (військова, трудова) — єдиний спосіб вистояти в тотальній війні на знищення, яку наш противник веде проти нас. Та щоб почати займатися оборонною промисловістю всерйоз, ліквідувати відставання в дронах і набути нових ударних можливостей дронів, нам потрібні грамотні досвідчені некорумповані управлінці. Потрібні нові керівники. Ці ні на що не здатні. Юрій Касьянов, zn.ua |
ID: 23403
![Google](http://www.google.com/images/poweredby_transparent/poweredby_FFFFFF.gif)
Поиск ...
Ложь, манипуляции и жажда власти - немецкий телеканал выпустил разоблачительный фильм о Путине (Видео) “Покушение на Россию” фильм. (Видео) Трагедия зарвавшегося прокуратора. Преступление совершено – наказание неизбежно. Запорожье становится форпостом противостояния российской экспансии. Чтобы помнить! Расследование: как убивали активистов Майдана Украденная роскошь доступного Межигорья (Фото)
--------------
На блоге Вадима Вышинского открыта новая рубрика - "Клуб по интересам". Рубрика содержит широкую подборку книг по военно-исторической, политической и бизнес-тематике. |
Новые комментарии
- Мордор виліз із боліт?.. Дивер...
То "жовті желети", то ось ці найманці-екстре місти...
26.07.24 21:34 - Зрада має прописку у владі, аб...
Вже аж нудить від так званих бізнесменів з офісу п...
26.07.24 17:10 - Мордор виліз із боліт?.. Дивер...
Насамперед, кому це вигідно? Звичайно екстримальни...
26.07.24 16:52 - Відкрита тема... Чому командир...
Чим ці мерзотники відрізняються від злодіїв-чиновн...
26.07.24 13:11 - Зрада має прописку у владі, аб...
Та зупиніть ви цього татарова. Чи "ліцензію на від...
26.07.24 12:53 - Хворе суспільство... Корупція ...
Де ж жорстоке покарання. Якщо не розстріл, то щоб ...
25.07.24 20:37
- Помер видатний український ...
- Сьогодні ховали совість Енергодара ...
- Україно-грузино-американська ...
- Спільноту запорізьких ...
- Был в Запорожье ...
- Курорти Запоріжжя під прицілом?
- Запорізький теплобог Грек такий ...
- Запорізький восьмидесятирічний ...
- Восьмидесятилетний инвалид два ...
- Слухи о скоропостижной кончине ...
- Перепоховання Нестора Махна в ...
- Любовь и голуби по-запорожски. ...
- Какое запорожцам дело до ...
- Партійці Руху нових сил пікетували ...
- Провокация братьев Кальцевых. ...
- Запорожье нуждается в ...
- Неужели нужно ждать, чтобы клюнул ...
- Доктора, профессора, медицинская ...
- Запорожская Гуляйпольщина сегодня. ...
- Скоро выйдут из избы здоровенные ...
- Запорізький відгук на трагедію в ...
- Нынешний День Победы в Запорожье ...
- Замолвим слово за СБУ. В ...
- Никто не даст Запорожью ...
- Лякливі щури завжди тікають ...
- Відстань до людей стала небезпечно ...
- Без единения Запорожскую не ...
- Типовий запорізький політичний ...
- Воскресное занимательное чтиво ...
- Новая провокация из президиума ...
- Недільна перекличка «Запоріжжя – ...
- Обережно - провокатори переїхали з ...
- Приключения запорожского ...
- День народження ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ в ...
- Запорожье с неизвестной стороны. ...
- В Запоріжжі два в одному. Біля ...
- Как концерн ГТС обкрадывает ...
- Воскресный митинг «За будущее» в ...
- Один из когорты спартанцев: ...
- Вече постановило – надо менять ...
- Міждержавна катівня ...
Вход
Информация по сайту
Пользователи : 11Статьи : 6419
Просмотры материалов : 23016525
![Новости Стрела Новости Стрела](/images/fb_logo.jpg)