Запорожье
Архивы материалов
Актуальные Запорожье
- Безпрецедентно у судовій практиці!.. Трьох з <...>
- Неужели порочные традиции в ГУНП Запорожской <...>
- Заява Запорізької партійної організації Руху <...>
- Наследие команды Буряка в Запорожье (Фото)
- Шляхи української політичної нації і зграї <...>
- Сгусток лжи посетил Запорожье (Фото. Видео)
- І мене в сім’ї великій, сім’ї вольній, новій, <...>
- Запорізький апеляційний суд під підозрою <...>
- До 101-ї річниці Жовтневого перевороту - вибори <...>
- Нардеп Кривохатько VS запорізький губернатор <...>
- Педагогічна проза по запорізьки, або <...>
- Вчора в багатьох містах України пройшли акції <...>
- Чому Запорізька обласна організація РНС не <...>
- Вибори мають бути по-новому. Чи здивує Україну <...>
- Апелляционный суд Запорожской области оставил <...>
- Борьба за убитый Запорожский сквер вышла на <...>
- Знов шаленіє в радісній люті клятий ворог. Який <...>
- К 100-летию фантазии Герберта Уэллса на <...>
- Замість розрахуватися з «Запоріжжяобленерго», <...>
- Все-таки олигарх запорожского разлива Вова <...>
- Протест запорожцев за сохранение сквера <...>
- Запорізька делегація прийняла участь в <...>
- Запорожцям і запорожанкам, хто вважає себе не <...>
- Обращение Вадима Вышинского к трудовому <...>
- Наголос громадянського спротиву на відміну від <...>
- І знову про багатостраждальну <...>
- Звернення до энергетиків Запоріжжя: Перемога <...>
- Запорізька область одна з перших в Україні <...>
- Корень зла кроется в прогнившей выборной <...>
- Гучна перемога громади в Запоріжжі (Фото. Відео)
- Запорожье больше не для запорожцев? Сквер <...>
- Запорізька владна еліта понесла непоправну <...>
- Беззаконие и беспредел украинской власти на <...>
- Партійні кольори в домі Бриля - Самардака <...>
- «Рух нових сил» відмовився грати в криловському <...>
- Запоріжжя багато бачило, але сьогодні сталося <...>
- Стати раком за губернатора Бриля закликав <...>
- Чи мають підґрунтя чутки про агорафобію <...>
- Band on the run, или как по живому «жжот» <...>
- Как же схожи повадки молодой Запорожской элиты <...>
- О криминальной сущности Запорожской элиты на <...>
- На майдані в Запоріжжі революція іде, чи що <...>
- Эдуард Гугнин и Константин Брыль обвиняются в <...>
- Недолуга витівка депутата та чиновника Гугніна <...>
- Запорізька делегація РНС прийшла на сесію <...>
- В Запоріжжі відбувся мітинг «За майбутнє» <...>
- Якщо партія не демонструє власну позицію, то <...>
- Почему в воскресенье я выйду на Майдан Героев, <...>
- Запорожці на марші, або шалтай-балтай ПАП <...>
- Не за горами выборы. «Вата» и «совки» должны <...>
- Ответом тайным репрессиям прокуратуры станет <...>
- Який піп - такий прихід, або тупі та ще тупіші. <...>
- Вконец распоясавшаяся запорожская «вата» под <...>
Люди змирилися, що їх обкрадають... Чому в Україні законсервована більшість родовищ нафти й газу |
25.10.2021 12:55 2030
|
Українські громадяни вже давно звикли до того, що мешкають у бідній країні, яка за рівнем життя посідає останні місця серед країн Європи. Бідність України сприймається як щось належне й логічне. Здається, люди змирилися зі своїм становищем, тож ніхто вже не переймається питанням, яке було таким популярним у перші роки незалежності: а як так вийшло, що країна, маючи такий економічний потенціал, абсолютно його не використовує? Розглянемо найбільш наочний приклад — вітчизняні надра. За словами віце-прем’єра Володимира Кістіона, Україна має близько 600 млрд кубометрів доведених запасів газу, але держава розробляє лише 3,5% із них. Причому цифра 600 млрд — не остаточна. За іншими підрахунками, на території країни може залягати близько 1 трлн запасів газу та ще близько 200 млн тонн нафти, які потенційно можна добувати. Доведено, що за обсягами розвіданих запасів блакитного палива наша країна перебуває на третьому місці в Європі після Норвегії та Нідерландів. Картина вражаюча. Маючи такі ресурси, Україна давно могла б не тільки повністю забезпечувати себе паливом власного видобутку, а й навіть стати експортером вуглеводнів та потіснити з європейського ринку Росію. На перший погляд звучить, наче фантастика, але всього лише 40–50 років тому Україна видобувала і газу, і нафти в кілька разів більше, ніж тепер. У середині 1970-х щорічно викачувалося з надр понад 60 млрд кубометрів газу — приблизно втричі більше, ніж сьогодні. Як же так вийшло, що ми втратили ці позиції? Адже запаси блакитного палива, які має країна, цілком дають змогу досягти порівнянного рівня видобутку. Нехай радянський рекорд у 67 млрд кубометрів за рік нам і не скориться, але ж виробити за рік 40–45 млрд — завдання цілком реальне. У такому разі можна буде не тільки повністю покрити свої власні потреби, а й відправляти на експорт 20–30 млрд кубометрів палива на рік. Що означають для країни ці цифри? Звернемося до статистики. Минулого року Україна імпортувала нафти та нафтопродуктів майже на $5 млрд! Ще близько $3 млрд на рік ми витрачаємо на закупівлю імпортного газу. У сумі це колосальні гроші, які могли б залишатися в Україні, якби ми навчилися користуватися власними ресурсами. Наскільки важливо для нашої країни зберегти ці гроші, пояснювати зайве. Останнім часом на слуху важка ситуація з фінансами: Україна не може прожити без кредитів. У 2019–2021 роках нам щорічно доведеться повертати $7 млрд державного боргу, однак власних сил на те, щоб покрити ці витрати, як визнають політики, країна не має. Доводиться влазити в нові борги, щоб повертати старі, а це призводить до ще глибшого занурення в боргову яму. І це при тому, що всі необхідні ресурси для покриття цих витрат у нас є! Тільки на експорті до ЄС власних вуглеводнів держава могла б заробляти $5–6 млрд на рік. Принаймні клянчити $1,5 млрд кожні півроку точно не довелося б. Що ми маємо натомість? Тисячі законсервованих свердловин і десятки перспективних родовищ, які ніхто не розробляє. Спецдозволи на розробку газу опинилися в руках корумпованих політиків та сумнівних компаній, про власників яких сьогодні нічого невідомо. Деякі родовища були віддані незрозумілим фірмам через договори спільної діяльності — такі документи вважаються однією з основних корупційних схем у сфері видобутку блакитного палива. У такий спосіб отримували ресурси у своє розпорядження компанії, пов’язані з Олександром Онищенком та Юрієм Іванющенком. Багато сумнівних компаній узагалі не ведуть жодних робіт на родовищах. Чого варта тільки одна скандальна фірма «Голден Деррік», яка 2011 року на позаконкурсній основі придбала понад два десятки спеціальних дозволів на користування надрами. На той момент інтереси цієї компанії лобіював екс-міністр палива і енергетики Едуард Ставицький, який 2014-го втік з України й зараз перебуває в Ізраїлі. Нині «Голден Деррік» змінила назву на East Europe Petroleum. 67% цієї компанії належить офшору Hartlog Limited, що пов’язаний із російським олігархом Павлом Фуксом. Тепер громадянин РФ за фактом контролює десятки українських родовищ, але нинішня влада не вважає це проблемою й не зробила нічого, щоб повернути вкрадені в держави надра. Найчастіше держава сама собі й устромляє палиці в колеса. Наприклад, у Полтавській області обласна рада блокує видачу ліцензій державній компанії «Укргазвидобування». Депутати не дали дозволу щодо проведення робіт на 15 нафтогазових ділянках, на яких, за даними компанії, за рік можна виробити близько 1 млрд кубів газу. Схожа ситуація і в Харківській області, де проти видобутку виступають місцеві політики та активісти екологічних організацій. Чи можна за такого безладу, коли ніхто не думає про національні інтереси, сподіватися, що держава зможе розв’язати таке масштабне завдання як досягнення енергонезалежності та відродження нафтовидобувної й газодобувної галузей? Звичайно ж ні. Дуже дивно, що нинішнє керівництво України, з одного боку, демонструє успіхи якраз у нафтогазовій галузі, де вперше в історії незалежності вдалося скинути ярмо російського «Газпрому», але з іншого боку — абсолютно безпорадне в питаннях освоєння природних родовищ. Здавалося б, політична й економічна кон’юнктура для цього зараз найоптимальніша. Але за чотири роки ситуація з надрами практично не змінилася. У підсумку Україна, навіть попри ряд перемог на газовому «фронті», усе одно щороку платить мільярди на закупівлю ресурсу, який маємо в надлишку, водночас власний видобуток зростає дуже повільно. Замість того щоб створювати робочі місця в Україні, платити гроші нашим громадянам, інвестувати в розвідку та видобуток своїх корисних копалин, ми щороку віддаємо гроші в скарбниці інших держав. Чи варто після цього дивуватися, що в країни хронічно не вистачає фінансів, а бюджет має гостру потребу в кредитах МВФ? За найскромнішими підрахунками, розробка діючих вітчизняних родовищ дасть змогу Україні заробити близько $10 млрд на рік. А це близько 25% цьогорічного бюджету! Збільшення надходжень, зростання ВВП, нові робочі місця — це той позитивний ефект, який країна може відчути вже найближчим часом, якщо почне по-справжньому розвивати нафтогазову галузь. Що ж потрібно, щоб ці плани втілилися в життя? Не так уже й багато. Головне — політична воля змінювати ситуацію. Як відомо, качати газ — справа неважка. З нею справляються навіть відсталі держави. Звичайно, ті $8–10 млрд, які країна може потенційно заробити найближчим часом, не дуже великі гроші. Їх не вистачить, щоб сталося диво й ми перетворилися на Норвегію чи Швейцарію. Але навіть ця сума за правильного підходу зможе істотно поліпшити якість життя українців. Нове обладнання в лікарнях, підвищення пенсій та зарплат бюджетникам, відремонтовані дороги й мости — усе це ми могли б мати вже сьогодні, якби влада взялася до роботи чотири роки тому. Що вже казати про місцеві бюджети, які завдяки децентралізації зможуть отримати небачені кошти на розвиток громад. На жаль, багато часу вже згаяно. Але ніколи не пізно виправити помилки. Слід розуміти, що ера вуглеводнів доживає останні десятиліття. Наступні покоління, найімовірніше, житимуть уже в іншому світі, де енергію даватимуть сонце й вітер, а машини їздитимуть не на бензині. Тому саме час приступити до повноцінної розробки тих запасів нафти й газу, які ми маємо. Швидше за все, у майбутньому рентабельність галузі істотно знизиться, отже, потрібно користуватися нагодою вже зараз. Денис Казанський, tyzhden.ua |
ID: 21286
Поиск ...
Ложь, манипуляции и жажда власти - немецкий телеканал выпустил разоблачительный фильм о Путине (Видео) “Покушение на Россию” фильм. (Видео) Трагедия зарвавшегося прокуратора. Преступление совершено – наказание неизбежно. Запорожье становится форпостом противостояния российской экспансии. Чтобы помнить! Расследование: как убивали активистов Майдана Украденная роскошь доступного Межигорья (Фото)
--------------
На блоге Вадима Вышинского открыта новая рубрика - "Клуб по интересам". Рубрика содержит широкую подборку книг по военно-исторической, политической и бизнес-тематике. |
Новые комментарии
- Мордор виліз із боліт?.. Дивер...
То "жовті желети", то ось ці найманці-екстре місти...
26.07.24 21:34 - Зрада має прописку у владі, аб...
Вже аж нудить від так званих бізнесменів з офісу п...
26.07.24 17:10 - Мордор виліз із боліт?.. Дивер...
Насамперед, кому це вигідно? Звичайно екстримальни...
26.07.24 16:52 - Відкрита тема... Чому командир...
Чим ці мерзотники відрізняються від злодіїв-чиновн...
26.07.24 13:11 - Зрада має прописку у владі, аб...
Та зупиніть ви цього татарова. Чи "ліцензію на від...
26.07.24 12:53 - Хворе суспільство... Корупція ...
Де ж жорстоке покарання. Якщо не розстріл, то щоб ...
25.07.24 20:37
- Помер видатний український ...
- Сьогодні ховали совість Енергодара ...
- Україно-грузино-американська ...
- Спільноту запорізьких ...
- Был в Запорожье ...
- Курорти Запоріжжя під прицілом?
- Запорізький теплобог Грек такий ...
- Запорізький восьмидесятирічний ...
- Восьмидесятилетний инвалид два ...
- Слухи о скоропостижной кончине ...
- Перепоховання Нестора Махна в ...
- Любовь и голуби по-запорожски. ...
- Какое запорожцам дело до ...
- Партійці Руху нових сил пікетували ...
- Провокация братьев Кальцевых. ...
- Запорожье нуждается в ...
- Неужели нужно ждать, чтобы клюнул ...
- Доктора, профессора, медицинская ...
- Запорожская Гуляйпольщина сегодня. ...
- Скоро выйдут из избы здоровенные ...
- Запорізький відгук на трагедію в ...
- Нынешний День Победы в Запорожье ...
- Замолвим слово за СБУ. В ...
- Никто не даст Запорожью ...
- Лякливі щури завжди тікають ...
- Відстань до людей стала небезпечно ...
- Без единения Запорожскую не ...
- Типовий запорізький політичний ...
- Воскресное занимательное чтиво ...
- Новая провокация из президиума ...
- Недільна перекличка «Запоріжжя – ...
- Обережно - провокатори переїхали з ...
- Приключения запорожского ...
- День народження ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ в ...
- Запорожье с неизвестной стороны. ...
- В Запоріжжі два в одному. Біля ...
- Как концерн ГТС обкрадывает ...
- Воскресный митинг «За будущее» в ...
- Один из когорты спартанцев: ...
- Вече постановило – надо менять ...
- Міждержавна катівня ...
Вход
Информация по сайту
Пользователи : 11Статьи : 6419
Просмотры материалов : 23016853